-

rotmeister : Wspomnicie moje słowa

Globalna maskirowka, koronawyjebusy czyli idź Pan WHOooy

Wg danych GUS liczba zgonów w Polsce w 2017 roku to 402852. Link niżej. Dotyczy on głównie tzw. garbage codes, ale zawiera on również rubrykę zgony ogółem (Zgodnie z WHO garbage codes (tzw. „kody śmieciowe”) to kody odpowiadające niedokładnym i nieścisłym opisom stanów i chorób, które uniemożliwiają precyzyjne określenie przyczyny zgonu. WHO wyróżnia dwie listy garbate codes: podstawową i rozszerzoną).

https://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/ludnosc/statystyka-przyczyn-zgonow/zgony-wedlug-przyczyn-okreslanych-jako-garbage-codes,3,2.html

Gdzie indziej nie chciało mi się szukać. Ale nie w tym rzecz. Rzecz w koronawirusie COVID – 19. Dokładnie w mędrcach, którymi obrodziło jak internet długi i szeroki. Spiski Panie! Spiski i knowania! Wszędy zdrada oraz krwawa i zaborcza ręka kapitalizmu!

Do tego dochodzi info o wypadku samochodowym pod Kozią Wólką i w Czarnym Borze, w których zginęło łącznie 7 czy 8 osób. Więc cóż koronawirus? Furda! Na COVID – 19 umiera nie tak dużo osób. No i „mniemiecki” profesur w telewizornii czy innych internetach wyśmiał te całą hucpę związaną z niby „groźną epidemio/pandemią”. Ściema Panie i żydowski spisek. Biberglanc, Szlangbaum, Silberman i Rodszyld delektując się szampanem z domieszką antidotum na COVID-19 otrzymaną od swoich ludzi zawczasu, śmieją się całemu światu w twarz, jednocześnie zaglądając na rosnący stan kont w nowojorskich bankach.

No i rodzi się problem. Bo wszyscy „demaskatorzy” piszą to za swoich laptopowo smartfonowych ekranów, skutecznie się izolując. No dobra. Do lasu czy do ogródka też wychodzą. No ale wychodzą z moralną wyższością. Drugim problemem jest to, że spisek ów zatacza naprawdę szerokie kręgi. To globalna wersja „Good bye Lenin”. Że do spisku ochoczo dołączyło stronnictwo amerykańskie w naszym biednym kraju to wiadomo. Zrobią wszystko co suweren rozkaże. Że jakaś Belgia czy Rumunia – to samo. Ale skoordynować ten kriegspiel, włączając do niego Chińczyków, Amerykanów z Trumpem i szalbierczy Albion z kudłatym Borisem to już jest weltklasse! Wszyscy Panie kwarantanny, izolacje, maseczki, żele, czerwone strefy i puste ulice! Teraz człek siada do kompa, telewizora i widząc to ani nie pomyśli, że jest nabierany….. Tajemnica to wielka, jak „demaskatorzy” to obczaili? Pewnie lepsze smartfony mają i szybszy internet.

I nikt – choć kilka razy tu i ówdzie proponowałem – nie wbił się z kamerką do mieszkania typa czy typiary na kwarantannie i plując niebezpieczeństwu w twarz, nie nagrał wesołego oberka z takiej zadżumionej niegroźnym przecież wirusem kwatery. Dlaczego?

Józef Mackiewicz mawiał, że do prawdy można dojść przez porównania. Porównajmy zatem odrzucając opinie „demaskatorów” o „niegrożnym” wirusie, sytuację w krajach do których dotarł COVID-19.

https://infogram.com/copy-copy-copy-v-1ho16vr99ne84nq

Czy tam jest też tylko „panika” i „spisek”? Może głupi Amerykanie, Anglicy czy Niemcy niepotrzebnie pochowali się w domach? Otóż nie. Instynkt stadny też swoje zrobił. Skoro oni się chowają po domach, to ja też będę. Ale prócz instynktu stadnego czy podporzadkowaniu się decyzjom ministra tego i owego (vivat Szumowski!) jest też własny rozum. Rozum który podpowiada, że nie wszyscy mają po 18 lat. Ba, sam wiek też nie jest antidotum na COVID-19. Po drugie nie każdy człowiek ma pewność, że jest całkowicie zdrowy i nie ma chorób współistniejących. Jak choćby bodaj 21 letni Hiszpan, ofiara koronawirusa, u którego po śmierci zdiagnozowano białaczkę. Wcześniej sam zainteresowany o tym nie wiedział. Demaskatorzy mają widać pewność, że w 100% są zdrowi. Pozostaje tylko zazdrościć i pogratulować. Inna sprawa, to to, że w momencie zwiększenia łatwo „zaraźliwego” wirusa, obciąża się służbę zdrowia, która dodatkowo powinna się zajmować innymi „zwykłymi” chorobami, które dotykają ludzi od dziesięcioleci. Jeden zarażony pacjent, który dociera do szpitala na zabieg USG nerek, bo coś go miesiąc wcześniej bolało, zaraża dziesiątki czy w konsekwencji setki innych. Wśród nich lekarzy czy personel medyczny. Ludzie którzy powinni leczyć, sami w takim wypadku muszą się leczyć. Nowego lekarza nie wykształci się w kilka dni czy nawet tygodni. No i robi się to co we Włoszech czy Hiszpanii. „Demaskator” zza ekranu smartfona nie udzieli porady medycznej babci chorej na nadciśnienie. Bo ma to w dupie. Woli za to siać tak naprawdę panikę (zza bezpiecznego – przypomnijmy - ekranu komputera) lekceważąc to, że w czarną robotę wykonują lekarze i personel karetek jeżdżący od jednego do drugiego przypadku. Do ludzi, którzy też uważali (i niektórzy pewnie dalej uważają), że to „niegroźny wirus, a to dookoła to tylko psychoza i panika”. Najlepiej by było, żeby „demaskatorzy” wzięli się do pomocy w walce z „psychozą i paniką” jako wolontariusze czy ktoś taki. To przecież jest „niegroźny wirus”. Bo jeśli w wypadku pod Małkinią też zginęli ludzie. I na raka iluś tam umarło. I na nadciśnienie. I z powodu otyłości. I iluś się tam utopiło. Tylko nikt z nich nie zaraża. I nie trzeba kierować do nich lekarzy z respiratorami. I nie zajmują szpitalnych łózek. Zajmują tylko miejsca w kostnicy. Więc idź pan WHOooy z taką demaskatorską „logiką”.tagi: koronawirus  covid 19 

rotmeister
24 marca 2020 20:09
139     3976    6 zaloguj sie by polubić
komentarze:
stanislaw-orda @rotmeister
24 marca 2020 20:55

Czy istnieją jakieś dane odnosnie ilu chorych umiera na skutek powikłań pogrypowych podczas epidemii grypy oraz od jakiej liczby chorych (procent do ogółu populacji na danym obszarze) powinien  być ogłoszony stan epidemii?

zaloguj się by móc komentować

rotmeister @stanislaw-orda 24 marca 2020 20:55
24 marca 2020 20:58

Nie mam pojęcia. I generalnie mnie to nie obchodzi. 

zaloguj się by móc komentować


marianna @rotmeister
24 marca 2020 21:25

A ja twierdzę, że nie ma żadnego koronowirusa. To jest oszustwo na skalę światową. Niektórzy lekarze po cichu to przyznają ale głośno żaden tego nie powie głośno.

zaloguj się by móc komentować

rotmeister @marianna 24 marca 2020 21:25
24 marca 2020 21:41

To kiedy ten live na YouTube z wizyty u kogoś z objawami? 

zaloguj się by móc komentować

parasolnikov @rotmeister
24 marca 2020 21:48

Co to się dzieje z ludźmi od tego internetu ... Wyłącz sobie może neta na tydzień z rodziną pogadaj czy coś...

zaloguj się by móc komentować

rotmeister @parasolnikov 24 marca 2020 21:48
24 marca 2020 21:52

Nikt cie o komentarz nie prosił. Kolejny "demaskator". Tu jest sporo oszołomów. Wbij do nich na bloga i udzielaj rad. 

zaloguj się by móc komentować


marianna @rotmeister 24 marca 2020 21:41
24 marca 2020 22:03

Nie jestem od live na You Tube. Wizyt nikomu nie składam bo sobie tego nie życzą. Wszyscy znani mi ludzie z najbliższą rodziną włącznie żyją w zamknięciu, spanikowani wręcz sterroryzowani koronowirusem. Staram się żyć normalnie tak jak dotąd i na ile mi sytuacja pozwala. Nie chodzę do parków bo pozamykali . Chodzę na spacer na cmentarz i po cmentarzu. Jest cicho spokojnie i nikt nie straszy korowirusem. Jak znajdę? zarażonego to pójdę go odwiedzić. O ile mnie dopuszczą . Mnie się żadne wirusy nie czepiają. Wirus grypowy też mi nie groźny.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @rotmeister
24 marca 2020 22:11

Ja się nie izoluję zza laptopa. Cały czas jeżdżę do pracy, bo nam firma inaczej padnie. Ustaliłm juz  z ponad 70-letnią mamą że ją odwiedzę na Święta choćbyśmy się mieli pozarażać całą tablicą Mendelejewa. Nie zabraniam nikomu się bać i podejmować wszelkie stopnie ostrożności. Po co ten więc ten atak? 

zaloguj się by móc komentować

rotmeister @stanislaw-orda 24 marca 2020 21:58
24 marca 2020 22:42

Trzecia noga, ogon pojawiający się znienacka. I chyba oko cyklopa.

zaloguj się by móc komentować

rotmeister @marianna 24 marca 2020 22:03
24 marca 2020 22:43

Wystarczy polizać jakieś poręcze i klamki na klatce schodowej. Nie musi być live na Youtube. Mogą być zdjęcia. Skoro ta epidemia to nie epidemia...Nic pani nie grozi.

zaloguj się by móc komentować

rotmeister @Marcin-K 24 marca 2020 22:11
24 marca 2020 22:45

Jaki atak? O atak można oskarżać "demaskatorów". Taką to ci nam banksterzy maskirowkę zafundowali....

O co wogóle chodzi w tym wpisie/pytaniu?

zaloguj się by móc komentować

rotmeister @rotmeister
24 marca 2020 22:47

PS. Tak widzę z komentarzy, że prawdziwa histeria zatacza coraz szersze kręgi. Twórcy "Good bye lenin" nie przewidzieli takiego scenariusza. A Potiomkin niech się chowa w ogóle.

zaloguj się by móc komentować

DYNAQ @rotmeister
24 marca 2020 22:52

przewidywania dla NY ZA TRZYDZIEŚCI DNI,przyjmując bieżący dzienny przyrost zachorowań w NY  22% :~ 46 mln zarażonych,a przy śmiertelności na poziomie Włoch -45%  mamy 21 mln zmarłych JEŚLI WSZYSCY BEZTROSKO BĘDĄ SIĘ SPOTYKAĆ I OLEWAĆ KWARANTANNĘ,

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @rotmeister
24 marca 2020 22:53

To ja mógłbym to samo pytanie zadać. Czemu każdy kto się zastanawia choćby nad tym przedziwnym zjawiskiem pt. COVID ma lizać klamki i jeździć do Włoch i tam podstawiać się pod kaszel? Powtarzam - nikt nie broni Panu obawiać się ww zjawiska. Używa Pan bardzo nieeleganckich argumentów. 

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @DYNAQ 24 marca 2020 22:52
24 marca 2020 22:55

Dlaczego Pan nie wyłączy internetu? Żeby on działał to bardzo duża ilość osób musi siedzieć w pracy i obsługiwać serwery. Do sklepu też Pan nie wychodzi?

zaloguj się by móc komentować

rotmeister @DYNAQ 24 marca 2020 22:52
24 marca 2020 22:55

Teraz jesteś Pan zaliczony do grona "siewców paniki i psychozy". Przez tych co uważają, że to "zwykła grypa" i własciwie nic się nie dzieje.

zaloguj się by móc komentować

rotmeister @Marcin-K 24 marca 2020 22:53
24 marca 2020 22:56

Chyba jakąś inna notkę żeś Pan przeczytał, a nie tę pod którą Pan piszesz....

zaloguj się by móc komentować

rotmeister @Marcin-K 24 marca 2020 22:55
24 marca 2020 22:57

Musze niestety powtórzyć. Nie przeczytał Pan mojej notki. A na pewno nic z niej nie zrozumiał. Oszołomstwo spod znaku paniki pisze na innych blogach.

zaloguj się by móc komentować

rotmeister @Marcin-K 24 marca 2020 22:55
24 marca 2020 22:58

PS2. To jest ten koronawirus czy go nie ma?

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @rotmeister
24 marca 2020 22:59

Żeś Pan. Fantastyczny sposób na dyskusję pod własną notką "żeś Pan" sobie wymyślił (eś). 

zaloguj się by móc komentować

DYNAQ @rotmeister 24 marca 2020 22:55
24 marca 2020 23:01

Policzyłem tylko sumę trzydziestu wyrazów ciągu geometrycznego o ilorazie 1,22  i wyrazie  pierwszym 25 tys  ...zrobiłem gdzieś błąd?

zaloguj się by móc komentować

rotmeister @Marcin-K 24 marca 2020 22:59
24 marca 2020 23:02

Znowu niezrozumienie. Nie ja wymyślam sposoby na "dyskusje". Po prawdzie bełkot, ale niech będzie, że "dyskusja". Zapraszam na blogi "obok". Tam są rozkminy. Zylbersztajn z szampanem to betka.

PS. Skoro się forma nie podoba, to ja tu nikogo na siłe nie trzymam. Roumiem, że swoja forma jest "najswojejsza"? Wolnoć Tomku w swoim domku.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @DYNAQ 24 marca 2020 22:52
24 marca 2020 23:03

"przewidywania dla NY ZA TRZYDZIEŚCI DNI,przyjmując bieżący dzienny przyrost zachorowań w NY  22% :~ 46 mln zarażonych,a przy śmiertelności na poziomie Włoch -45%  mamy 21 mln zmarłych JEŚLI WSZYSCY BEZTROSKO BĘDĄ SIĘ SPOTYKAĆ I OLEWAĆ KWARANTANNĘ"

Nic tylko chyba pozostalo kazdemu polozyc sie w poprzednio przygotowanej trumnie i zasunac wieko. Idealna kwarantanna.

Dal nam przyklad Klaus Kinsky w filmie "Nosferatu wampir" jak to sie robi.

zaloguj się by móc komentować

rotmeister @DYNAQ 24 marca 2020 23:01
24 marca 2020 23:03

Demaskatorów trzeba pytać. Ja prosty człowiek jestem. Kosmici i te sprawy to nie dla mnie.

zaloguj się by móc komentować

rotmeister @Szczodrocha33 24 marca 2020 23:03
24 marca 2020 23:04

Nie, nie , nie. Trzeba robic jednocześnie dwie rzeczy. Kłaść się do trumny i lizać klamki na osiedlu. To samo podejście.

zaloguj się by móc komentować

DYNAQ @Szczodrocha33 24 marca 2020 23:03
24 marca 2020 23:10

Nie,nie położyć się ,tylko przestrzegać zasady sterylności,mając świadomość że zarażając kogoś można go zabić.

zaloguj się by móc komentować

rotmeister @rotmeister 24 marca 2020 23:04
24 marca 2020 23:10

PS. Tfu, ten brak edycji. Prócz tych klamek, trumny, jest rzecz najważniejsza. Trzeba wyjść na balkon i wypatrywać rakiety z numerem bocznym 447. Wtedy już po nas. Skąd rakieta? Sekretne przejście między Kremlem a Belwederem. Jeszcze Piłsudski z niego korzystał. Tak głosiła plotka z międzywojnia. A w każdej plotce.......Tak, tak. No i ekipy z piłami motorowymi, które będą zabierały i cięły karty kredytowe. To forpoczta sił które chcą wprowadzić obrót bezgotówkowy. Bez koronowirusa by nie dały rady. No i bez tych pił motorowych.

zaloguj się by móc komentować

DYNAQ @Rozalia 24 marca 2020 23:07
24 marca 2020 23:12

Z tym że syfa można wyleczyć ,a tryper eeee tam,katarek.

zaloguj się by móc komentować

rotmeister @rotmeister
24 marca 2020 23:13

Więc żegnam mistrza słowa i purystę językowego. Ban na wieki.

zaloguj się by móc komentować

rotmeister @rotmeister
24 marca 2020 23:14

Rozalia też wyleciała. Co ci ludzie mają z deklami? Jeszcze innych od panikarzy wyzywają. Świat się kończy.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @rotmeister
24 marca 2020 23:44

Przytaczam tytul notki z amerykanskiej prasy w oryginale:

"Fearing coronavirus, Arizona man dies after taking a form of chloroquine used to treat aquariums."

Tutaj link do calego artykulu:

https://www.cnn.com/2020/03/23/health/arizona-coronavirus-chloroquine-death/index.html

histeria medialna + panika = glupota

 

zaloguj się by móc komentować

rotmeister @Szczodrocha33 24 marca 2020 23:44
24 marca 2020 23:48

Co ma zżeranie proszków do czyszczenia akwarium z niewychodzeniem z domu?

histeria medialna + panika = głupota

zaloguj się by móc komentować

SilentiumUniversi @DYNAQ 24 marca 2020 23:01
25 marca 2020 04:31

Aby załapać, gdzie ma Pan błąd w rozumowaniu, proszę policzyć sobie sześćdziesiąt tych wyrazów. To nie jest losowanie że zwracaniem. W miarę dochodzenia do 100% zachorowalność spada, a ponadto pojawia się problem ponownych zarażeń (a może nie wystąpi?)  i mutacji wirusa

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @rotmeister
25 marca 2020 06:17

Czy nie lepiej, w miejsce szyderstw, byłoby spróbować uzyskać dane w rodzaju:

 skoro w Polsce zachorowało na "koronę" do 24 marca br. ca 900 osób , z czego zmarło 10, to wobec tego:

1/ ilu z chorych jest w stanie ciężkim (zagrażającym życiu)'

2/ ilu w stanie średnim i  z jakimi rokowaniami;

3/ a ilu w stanie lekkim, nie zagrażającym życiu.

Przecież przy byle wypadku losowym (komunikacyjny, pożar, zatrucie zbiorowe) podaje się tego rodzaju dane.

No i najważniejsze dla snucia dalszych "prognoz". Skoro kluczowe są dwa tygodnie po zarażeniu się, to jaka jest struktura pod tym względem tych 900 zdiagnozowanych jako chorych. Czyli ilu z nich choruje dwa tygodnie, ilu dłuzej a ilu krócej.  I u ilu stan zdrowia poprawia się, u ilu pogarsza, a u ilu nie stwierdzono istotnej  zmiany?

I na koniec, skoro u niektórych zmarłych podaj e sie, ze byli "obciazeni" innymi chorobami, to czy takze zmarli by, gdyby zarazili sie zwykła grypą, no i nie wylądowali w szpitalu, a leczyli się np.  sposobem domowym albo i wcale.

Bo moze wówczas np. okazałoby się, ze tych czystych przypadków śmiertelnych nie jest 10, ale  np. 5, zas pozostałe 5 to skutek przestawienia potencjału  służby zdrowia na "epidemię", a na przypadki nieepidemiczne zabrakło  sił i środków.

Ale skoro epidemia, więc statystycznie zalicza się takie zgony na konto "korona" i nikt nie ma prawa wnosić zastrzeżeń.

Tego wszystkiego nie wiemy, gdyż media nie podają tego rodzaju danych, natomiast zajmuja sie "sianiem grozy".

Dlaczego tak się dzieje?

I dlatego my tutaj  kłócimy się o to czy był "Big Bang", czy może jednak coś innego.

zaloguj się by móc komentować

DYNAQ @SilentiumUniversi 25 marca 2020 04:31
25 marca 2020 06:50

Oczywiście ,tak,krzywa logistyczna ma inny przebieg.Szyderczo można dodać że w pierwszym rzędzie wyginą ''ludzie którzy się wirusowi nie kłaniają'' i szanse dla przestrzegających kwarantanny wzrosną...

zaloguj się by móc komentować

marianna @rotmeister 24 marca 2020 22:43
25 marca 2020 08:01

Nigdy tego nie robił i nie mam zamiaru tego robić.  Co za idiotyczne doświadczenie Pan zaleca?

zaloguj się by móc komentować


Draniu @rotmeister
25 marca 2020 08:50

W więzieniu jest taka zasada ,jak sie wytrzyma pierwsze cztery lata , to juz nie jest ważne czy ma się dziesięć , piętnaście lat do odsiatki.. To tak mała dygresja ,dotyczaca osób ,którzy mają problemy z psyche w zamkniętych pomieszczeniach .

zaloguj się by móc komentować


rotmeister @stanislaw-orda 25 marca 2020 06:17
25 marca 2020 09:11

Czyli jednak globalna maskirowka. Już po nas. 

zaloguj się by móc komentować

rotmeister @marianna 25 marca 2020 08:01
25 marca 2020 09:12

Ja w realu raczej mało wyraźnie piszę. Ale w wersji Word to nie robi problemu. Mimo to nic nie zrozumiała pani z tej notki. Ale tak to jest jak panika i psychoza odbiera jasność widzenia. 

zaloguj się by móc komentować

rotmeister @marianna 25 marca 2020 08:29
25 marca 2020 09:15

Niektórzy zobaczą to: https://images.app.goo.gl/EKac7cqWTtdKM3j9A

Panikarstwo, spiski i kosmici. No i starozakonni. 

zaloguj się by móc komentować

rotmeister @Draniu 25 marca 2020 08:50
25 marca 2020 09:18

Proszę napisać do naczelnika więzienia o pozwolenie na częstsze spacery. Albo do adwokata żeby apelował. Co mnie pańskie problemy obchodzą? Nie jestem psychoterapeutą. 

zaloguj się by móc komentować


gabriel-maciejewski @rotmeister
25 marca 2020 09:45

Ale koleżanki i koledzy? O so chodzi?

zaloguj się by móc komentować

rotmeister @gabriel-maciejewski 25 marca 2020 09:45
25 marca 2020 09:49

Oni sami nie wiedzą. Ja uważam że jest wirus na świecie. Że jest groźny. I że generalnie trzeba słuchać Szumowskiego. Ale są ludzie którzy uważają że wirusa nie ma. Tzn. nie ma go ale jest niegroźny (czyli sami nie wiedzą czy jest czy go nie ma). I w ogóle to jest ściema a my jesteśmy w wielkim Big Brother. No i to jest spisek. A jak ja to napisze to tym ludziom nerwy puszczają. Panikarze. 

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @rotmeister 25 marca 2020 09:49
25 marca 2020 09:51

Wirus jest moim zdaniem. Jest nawet jeśli go nie ma. Ekscytacje zaś są niepotrzebne

zaloguj się by móc komentować

atelin @rotmeister
25 marca 2020 09:52

Ja z innej mańki: gdzieś (Onet, WP albo inne coś dennego) nie chce mi się szukać, natknąłem się na artykuł o wpływie grupy krwi na podatność na covid. Będę przytaczał z pamięci te odkrycia chińskich naukowców: A - ok. 30%, B-ok. 20%, 0-ok. 30%, AB-10%. Bardzo się ucieszyłem, bo mam AB, ale za moment przyszła refleksja: o ile zakażenia A,B i 0 odpowiadają mniej więcej występowaniu tych grup na świecie, to w przypadku AB  z dwuprocentowym występowaniem jest 10% zakażonych - pięciokrotny wzrost w stosunku do pozostałych grup. Albo chińscy naukowcy są jak radzieccy, albo jakiś ćwok coś źle przetłumaczył, albo jakiś dzienikarzyna siedzi w domu i spod mułu wyciąga własne interpretacje. Polecam zajrzeć na Gazetę Wrocławską - debil na debilu - dziennikarstwo leży i kwiczy. A Pan chce, żeby w Internetach nie wypowiadali się jeszcze głupsi.

zaloguj się by móc komentować

Brzoza @rotmeister 25 marca 2020 09:20
25 marca 2020 09:54

z video:  Kraków - dawna stolica Polaków.

zaloguj się by móc komentować


rotmeister @atelin 25 marca 2020 09:52
25 marca 2020 09:56

Generalnie to my wszyscy chcemy żeby np pisać o roli Anglii i jej wpływie na dzieje Polski i Europy Srodkowo - Wschodniej itd. A że są ludzie którzy uważają że Anglia tylko ciekawych świata podróżników tu wysyłała... Tak zawsze będzie. Ja nie mam zamiaru zabraniać "demaskatorom" wypisywania swoich bredni. Tak jak tym od podróżników z Anglii. Pl prostu piszę co widzę. 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @rotmeister 25 marca 2020 09:11
25 marca 2020 10:03

A jeśli nam zalecą  przez  media, że od jutra trzeba po 6 godzin na dobę leżeć pod łóżkiem  i co pół godziny szczekać przez 5 minut (żeby, dajmy na to  przewentylować z wirusa drogi oddechowe), to także  mamy się dostosować i wykonywać takie zalecenia?

zaloguj się by móc komentować

rotmeister @stanislaw-orda 25 marca 2020 10:03
25 marca 2020 10:10

Szumowski to zalecił? Trzeba jak widzę założyć że on coś takiego może zalecić. Ale żeby sobie to wyobrazić trzeba wg mnie mieć siano w głowie. Trzeba też mieć siano w głowie żeby to wykonywać. Coś takiego może wymyślić ktoś kto widzi światowy spisek a nie epidemię wirusa. No i trzeba wznieść się na wyżyny żeby porównać niewychodzenie z domu że szczekaniem pod łóżkiem. Kiedyś choroby leczyli nacieranie rtęcią. To to samo podejście. 

zaloguj się by móc komentować

Brzoza @stanislaw-orda 25 marca 2020 10:03
25 marca 2020 10:11

:-)

Udawanie psa i szczekanie zdrowego mężczyzny bardzo poprawia młodszym i starszym humor i dodaje energii!

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @rotmeister 25 marca 2020 10:10
25 marca 2020 10:20

Przekonamy się niezadługo.

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @marianna 24 marca 2020 21:25
25 marca 2020 10:23

Aha. Czyli ten nagly wzrost ludzi pod respiratorami to taka sciema. Niech Pani zapyta lekarzy z intensywnej terapii, tylko moze nie ze swojego podworka (bo dzieki Bogu w Polsce epidemia jeszcze nie zatoczyla duzych kregow). 

Czy Pani musialaby potykac sie o umrzykow na ulicy, zeby uwierzyc w epidemie?

https://www.gosc.pl/doc/6227253.Koronawirus-Jak-pieknie-klamia-liczby

 

 

zaloguj się by móc komentować


rotmeister @jestnadzieja 25 marca 2020 10:23
25 marca 2020 10:27

Takich ludzi nie da się przekonać. O nich jest ta notka. Dlatego marianna nie zrozumiała o co w niej chodzi. 

zaloguj się by móc komentować


stanislaw-orda @jestnadzieja 25 marca 2020 10:23
25 marca 2020 10:30

Co znaczy nagły oraz  kto i dlaczego wykupuje te respiratory?

Może zalegały komuś w magazynach, podobnie jak  "testy" albo  szczepionki?

zaloguj się by móc komentować

Brzoza @rotmeister 25 marca 2020 10:10
25 marca 2020 10:38

Spiski szatańskie związane z koron"o" albo "a" wirusem są, a czy sam wirus istnieje, czy nie (czy jest "bojowym wirusem", którego nie da się zrobić z odpowiednią śmiertelnością, bo tak jest stworzony Świat i dlatego pewnie trzeba szczepić - szczególnie słabszych, albo oddawać trzy razy po 200miliardów, ile się pożyczyło tzw. rządowi kraju narodowego itp.) są drugorzędne - jak pisze Pan Maciejewski. Jak coś istnieje, a nie ma tego w głównych mediach - to tego nie ma. Jak coś nie istnieje, a jest w mediach to jest. Jeden, czy "bez ważnego Tła" grupa Panów Szumowskich - nie wyroczniobożków sprawy nie przesądzi.

Ale zgadzam się z Panem Rotmesisterem - lepiej dmuchać na zimne i nie testować na sobie i Rodzinie poziomu śmiertelności nieistniejącego wirusa. Tak jeszcze jakiś czas.

PS. Niektórzy w Niemcach "zwykli ludzie" w tych dniach potroili swoje oszczędności na chyba akcjach firmy przejmującej wodę w Afryce.

zaloguj się by móc komentować

rotmeister @stanislaw-orda 25 marca 2020 10:30
25 marca 2020 11:45

Najpierw trzeba wyjaśnić znaczenie słowa "znaczy" i "może". 

zaloguj się by móc komentować

rotmeister @Brzoza 25 marca 2020 10:38
25 marca 2020 11:47

W dziajach świata zawsze i w każdym czasie ktoś ileś tam zarabiał a ktoś ileś tam tracił. 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @rotmeister 25 marca 2020 11:45
25 marca 2020 11:50

Ja bym proponował w pierwszej kolejności wyjaśnić termin "testy".

Kto je wynalazł, kto opatentował, kto je produkuje, dystrybuuje i sprzedaje.

I co one nam pokazują, skoro etiologia "korony: nie jest jeszcze rozpoznana.

zaloguj się by móc komentować

rotmeister @stanislaw-orda 25 marca 2020 11:50
25 marca 2020 11:52

Ja bym proponował słuchać tego co mówi minister zdrowia. 

zaloguj się by móc komentować

klon @rotmeister 25 marca 2020 10:27
25 marca 2020 11:58

Nie nie da. Ale nie da,się zaprzeczyć, że decyzje podjęte w związku zagrożeniem też nie należy do standardu.

Zbyt wiele niejasności kryje się pod medialnym szumem, który paraliżuje umysły na różne sposoby. Nie będę ich wszystkich wyliczał. Szkoda czasu.

W obecnej chwili nie ma znaczenia pochodzenie wirusa jego obecność, lub jej brak. Wszystkie działania podejmowane są jakby był, a skutki będą realne!

Służba zdrowia jest "obezwładniana" a gospodarka" wygaszana". Już dziś pracodawcy obniżają wynagrodzenia lub zwalniają pracowników. Lub sami odchodzą. Mój lewacki kolega z pracy wzywa do kolejnej rewolucji celem "sprawiedliwego podziału dóbr". Poziom emocji wzrasta.

Propozycja masażu brzucha poprzez śmiech wydaje się jednym z lepszych rozwiązań. Oprócz modlitwy.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @rotmeister 25 marca 2020 11:52
25 marca 2020 12:01

A niby co on miałby  mówić?

Gdybym miał ograniczyć się do tego, co mówią politycy, to po cóż miałbym czytać np. twoje wpisy na tym forum?

zaloguj się by móc komentować

grudeq @stanislaw-orda 25 marca 2020 11:50
25 marca 2020 12:02

Unukalhai,

Niech Pan sobie wyobrazi, że takie pytania  w obecnej chwili stawia sobie Minister Zdrowia i Rada Ministrów...

- niech CBA ustali, kto wynalazł, kto opatentował, kto produkuje... a jak to ustalimy to zobaczymy w jaki sposób walczyć z Koronawirusem..

Nie piszę, że to nie są ważne pytania, ale jest pewna kolejność rzeczy.

 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @grudeq 25 marca 2020 12:02
25 marca 2020 12:11

Ale ja nie jestem, Boże uchowaj,  Ministrem Zdrowia, ani Radą Ministrów.

Moje pytania pozostają  w konwencji i w konsekwencji pytań do mnie gospodarza tego bloga.

zaloguj się by móc komentować


ikony58 @stanislaw-orda 25 marca 2020 11:50
25 marca 2020 12:14

rasista ma tez zmarwienie,

https://twitter.com/Michal_Bilewicz/status/1242399628408098816

 

W październiku 1938 roku Niemcy w ramach tzw. Polenaktion wypędzili do Polski ok. 17 tysięcy polskich Żydów nieposiadających obywatelstwa niemieckiego, z czego ok. 6 tysięcy zostało internowanych w obozie w Zbąszyniu

zaloguj się by móc komentować


grudeq @stanislaw-orda 25 marca 2020 12:11
25 marca 2020 12:17

Piękny unik. 

Zakładam jednak, że ma Pan pewne ambicję, i zostaje Prezesem Rady Ministrów. Pytanie zostaje i oczekuję odpowiedzi.

Aha.. na wypadek, gdyby Pan stwierdził, że jednak nie ma ambicji, no to po co w ogóle się tu Pan udziela, z tymi wszystkimi radami, jak co powinno być zorganizowane, jakie decyzje powinny być podejmowane. 

zaloguj się by móc komentować

rotmeister @stanislaw-orda 25 marca 2020 12:01
25 marca 2020 12:20

Jak to co? Że nie ma wirusa. I co to znaczy nagle. I że to spisek globalny. 

A kto ci każe czytać moje wpisy? Zmusiłem cię? Kolejny spisek? 

Ja prdl.... Facet czyta moje wpisy nie zmuszany przez nikogo a potem rzuca "po cóż miałbym czytać np. twoje wpisy na tym forum?". 

To jest kosmos niezależnie od koronawirusa. I to jest właśnie psychoza i panikarstwo. I spiski i knowania. 

zaloguj się by móc komentować

rotmeister @grudeq 25 marca 2020 12:17
25 marca 2020 12:22

Gdybym mógł dałbym plus. Zaorał Pan rozmówcę. 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @rotmeister 25 marca 2020 12:20
25 marca 2020 12:28

Ja mógłbym  równiez  powyrywać trochę twoich zdań z kontekstu i  byłby z tego tez niezły kosmos.

Byłem dzisiaj w aptece (testowo) i zapytałem o maseczki. Są, a jakże , po 10 zeta za sztukę. Przed "epidemią" były bodaj po 1,50 zł za sztukę. O rekawiczki juz nie zapytałem, bo pani aptekarka wyjaśniła, że nie ona ustala te ceny. Oczywiscie, ze nie ona.

Reasumujac, nie dałbym głowy, że rozchodzi się głównie  o psychozę.

Jak powoadają  "wieczni ciułacze", na dowolnym kryzysie daje  się zarobić.

 

zaloguj się by móc komentować

rotmeister @stanislaw-orda 25 marca 2020 12:28
25 marca 2020 12:34

To nie jest wyrywanie z kontekstu tylko istota wypowiedzi. Nie czytam ale czytam. Co tu jest wyrwane? 

Jak jesteś chory to noś maseczki nawet za 250 zeta za sztukę. Zdrowemu maseczka nie pomoże. 

A po co w ogóle maseczka skoro wirusa jak wiemy nie ma a jak jest to jest niegroźny? 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @rotmeister 25 marca 2020 12:34
25 marca 2020 12:42

Ja nie napisałem, że wirusa "nie ma", a tylko zapytałem jaki odsetek  chorych w całości populacji daje uzasadnienie do wprowadzenia stanu epidemii w całym kraju. Czy 10 czy 12 zgonów o rozmaitych przyczynach stanowi tego rodzaju uzasadnienie. I, dodatkowo, kogo i wg jakich kryterió zalicza się do owych 10-12 ofiar konkretnej przyczyny.

Tak więc,  troche ci w tym polemicznym ferworze miesza się z kim prowadzisz dyskusję, z kim spór, a z kogo chcesz tylko "drzeć łacha".

 

zaloguj się by móc komentować

grudeq @rotmeister 25 marca 2020 12:22
25 marca 2020 13:11

Też mnie ten koronawirus wkurza: nienormalne zakupy, kolejki, brak spotkań, ale z drugiej strony po prostu trzeba się podporządkować bo nic tak nie wkurza, jak ktoś wchodzi do kolejki i zaczyna narzekać: a po co, a czemu, a dlaczego, a rząd głupi, a można inaczej.... bo każdy jest zły i nie trzeba go dodatkowo nakręcać. Aha i ja zakładam, że jednak Rząd ma większą wiedzę niż ja... i podejmuje odpowiedzialność za decyzję... bo z czego widzę Unuk.. owszem wie lepiej, co i jak można zrobić, ale żeby tak samemu odpowiadać i robić... ech... ja niegodny, ja tylko komentator. 

zaloguj się by móc komentować

rotmeister @stanislaw-orda 25 marca 2020 12:42
25 marca 2020 13:25

A ja napisałem że mnie to nie obchodzi. Trzeba do ministra napisać i zapytać. 

zaloguj się by móc komentować

rotmeister @grudeq 25 marca 2020 13:11
25 marca 2020 13:27

To normalne. Każdy by wolał czasy przed COVID-19. Tylko demaskatorzy znowu 10 dna szukają. I jeszcze mają problem że ktoś ma głęboko gdzieś machinacje starozakonnych spekulantów. Prawdziwe i urojone. 

zaloguj się by móc komentować

grudeq @rotmeister 25 marca 2020 13:27
25 marca 2020 13:50

Jak już się pojawił przykład z ceną maseczek, to czemu nie poszedł przykład z ceną Ropy (z 4.80 na 4.10)? Bo co starozakonni odpuścili branżę paliwową. 

Póki co mi zmianę cen lepiej tłumaczy prawo popytu i podaży, niż machinację starozakonnych. Aha i zawsze jednak wyżej cenię "ludzi czynu", czyli takich którzy podejmują decyzję, niż demaskatorów, co tylko teoretycznie wiedzą. Przy oczywistej oczywistości potrzeby zarówno umiejętności działania jak i umiejętności analizy. 

zaloguj się by móc komentować

atelin @stanislaw-orda 25 marca 2020 12:28
25 marca 2020 14:08

Nie ciułacze tylko tułacze.

zaloguj się by móc komentować

atelin @atelin 25 marca 2020 14:08
25 marca 2020 14:10

Dobra, nie doleciał do mnie cudzysłów w tym pośpiechu. :-)

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @grudeq 25 marca 2020 13:50
25 marca 2020 14:44

Maseczki to pryszcz. Główny biznes to testy. Pojawili się  juz twierdzący, że przetestować należy całosc populacji.

To jest  jakies 7,5 miliarda.

zaloguj się by móc komentować

grudeq @rotmeister
25 marca 2020 14:47

nadal bez odpowiedzi na podstawowe pytania...

Chociaż wątek, czy jajko było pierwsze czy kura... schowany w pytaniu: czy koronawirus rozpętali producenci testów, czy to koronawirus uruchomił producentów testów.. otwiera polę nigdy nie kończącej się dyskusji. 

zaloguj się by móc komentować

grudeq @stanislaw-orda 25 marca 2020 14:44
25 marca 2020 14:47

nadal bez odpowiedzi na podstawowe pytania...

Chociaż wątek, czy jajko było pierwsze czy kura... schowany w pytaniu: czy koronawirus rozpętali producenci testów, czy to koronawirus uruchomił producentów testów.. otwiera polę nigdy nie kończącej się dyskusji. 

zaloguj się by móc komentować

rotmeister @grudeq 25 marca 2020 13:50
25 marca 2020 14:50

Gdyby od 100 lat ropa kosztowała tyle samo to bym się zdziwił. Ale jeżdżę samochodem i wiem że od lat cena ropy się zmienia. Raz w górę raz w dół. Tylko co z tego? To jakaś sensacja? 

zaloguj się by móc komentować

grudeq @rotmeister 25 marca 2020 14:50
25 marca 2020 14:54

Ale zaczęło się od sensacji z ceną maseczek. Raz w górę raz w dół.. i to szanowny Unuk zrobił z tego sensację. A to maseczki raz w górę raz w dół. Dla mnie nie ma sensacji. 

zaloguj się by móc komentować

rotmeister @grudeq 25 marca 2020 14:54
25 marca 2020 15:04

Teraz patrzę że źle kliknąłem. Do unuka miało być. 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @rotmeister 25 marca 2020 14:50
25 marca 2020 15:31

Dlaczego sensacja? To przykład pozycjonowania się na rynku.

Choć nie przypominam sobie, aby cena paliw na stacjach benzynowych skakała w ciagu miesiąca o 600 procent.

zaloguj się by móc komentować

ikony58 @grudeq 25 marca 2020 14:47
25 marca 2020 15:41

bedzie puryc..., tfu purystycznie:

chlopy, dejta se spokoj z wacikami, wzniesta sie troche w gore...

/a wszystko to byc moze/

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Helikopter_Friedmana

https://en.wikipedia.org/wiki/Helicopter_money

In October 2016, a survey showed that 54% Europeans think helicopter money would be a good idea, with only 14% against. 

In 2020, politicians and economists debated issuing helicopter money as a response to the Coronavirus pandemic in Europe

In USA 

In 2020, the US legislative system debated issuing two times a $1,000 check to each eligeble adult citizen, described by media as 'Helicopter Money', as a response to the US Coronavirus pandemic

zaloguj się by móc komentować

Draniu @rotmeister
25 marca 2020 17:24

Panie, z ta różnicą ,ze spacerniak to też więzienie.. :)

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @rotmeister 25 marca 2020 15:04
25 marca 2020 17:43

Aha, jeszcze jedno. Szkoda, że podają statystyk, ilu z tych zmarłych "staruszków" we Włoszech zaszczepiło się przeciwko grypie w kilku  ostatnich miesiącach (ponoć fundowano im te szczepienia "za darmo"). Bo z Włoch dochodzą  relacje, że ich po zarażeniu się wirusem w ogóle nie leczono, a tylko trzymano  w "umieralniach"  do skutku.

zaloguj się by móc komentować


rotmeister @stanislaw-orda 25 marca 2020 15:31
25 marca 2020 18:37

Sam odpowiadasz na swoje pytania. Po co je zadajesz? 

zaloguj się by móc komentować

rotmeister @Draniu 25 marca 2020 17:24
25 marca 2020 18:38

To cały czas sprawa między tobą a naczelnikiem czy adwokatem. Nie jestem psychoterapeutą. 

zaloguj się by móc komentować

rotmeister @stanislaw-orda 25 marca 2020 17:43
25 marca 2020 18:41

Zaszczepiło się pewnie 447 staruszków. A tak poważnie to mnie to też nie obchodzi. Trza się zaszczepić i tego live na YouTube robić. Nic innego nie mogę doradzić komuś chcącemu wykazać że COVID-19 jest niegroźny a to wszystko wokół to maskirowka. 

zaloguj się by móc komentować

klon @rotmeister 25 marca 2020 12:16
25 marca 2020 19:05

Może tak. Powtarzam, że nie należy się "napinać"

https://youtu.be/jOB_I1HDMyQ

zaloguj się by móc komentować

rotmeister @klon 25 marca 2020 19:05
25 marca 2020 19:23

To się "rozepnij". A Pan dochtór jaką ma receptę na ileś tysięcy lekarzy w kwarantannie? A jak ja przyjdę ze złamaną nogą to co mi ten dochtór poradzi? Idź sobie do znachora? I skąd ten "napięty geniusz" wie że wszyscy ludzie w Polsce są zdrowi i nie mają chorób współistniejących? Tego ten geniusz nikomu nie wyjaśni. Tak samo jak stado jego wyznawców. A jak umrze ktoś starszy z mojej rodziny to co on mi powie? "Sorry"? Niech mnie tacy geniusze w dupę pocałują. Ot co. 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @rotmeister 25 marca 2020 18:37
25 marca 2020 19:26

Dziękuję za wnikliwe uwagi.

Dłużej nie będę z nich korzystał.

zaloguj się by móc komentować

rotmeister @stanislaw-orda 25 marca 2020 19:26
25 marca 2020 19:30

Iiiiiiiiiiiiiiiiiichaaaaaaaaa!!! Chwalmy Pana! 

zaloguj się by móc komentować

Draniu @rotmeister 25 marca 2020 18:38
25 marca 2020 19:33

A płot wiejski ,wie Pan po co są? Zeby koty przez niego przebiegały , szczury pod nim, a bydło  na nim się zatrzymywało..  ;) 

 

zaloguj się by móc komentować

rotmeister @Draniu 25 marca 2020 19:33
25 marca 2020 19:38

Mam złe wieści. Tam gdzie siedzisz to nie jest więzienie. Więc nie ma spacerniaka. Tam na pewno nie ma klamek. Więc cóż..... hmm. Bydło won. 

zaloguj się by móc komentować

rotmeister @rotmeister
25 marca 2020 19:42

Wirus którego nie ma czyni jednak spore spustoszenia pod czerepem jak widać :) 

zaloguj się by móc komentować

klon @rotmeister 25 marca 2020 19:23
25 marca 2020 20:09

"To się "rozepnij"-  jak powiedziała agrafka do agrafiki, gdy jednej z nich było gorąco.

Nie kontestuję działań rządu i nie zamierzam łamać obostrzeń związanych  z covid-19. Tym nie mniej nie zabraniam nikomu myśleć i mówić  inaczej niż sam uważam. Skoro jednak  powstała notka związana z covid-19 to i komentarze się pod nią pojawiają.  

Wymiana opinii – to chyba po to powołano SN?  Oprócz najważniejszej – sprzedaży książek. :D
Właściciel Strony sugerował byśmy dali spokój wirusom i zajęli się innymi tematami . Sądzę, że  dzięki temu łatwiej będzie nam przejść  przez ten zwariowany czas.  Czego wszystkim, jak i sobie życzę.

Dobranoc Państwu.

zaloguj się by móc komentować

rotmeister @klon 25 marca 2020 20:09
25 marca 2020 20:20

Najpierw agrafka zapytała. To druga odpowiada, bo wszyscy są równi. Myśleć można jak się tylko chce. Ale to moj blog i jak ktoś myli go ze swoim to robi wypad. Paru panków i parę panienek wyleciało. A pisać może każdy cokolwiek chce. O covid 19 napisałem aż jedną notkę. Tę właśnie. Myślę że limitów nie przekroczyłem.  A czas jest zwykły. Bo wirusa przecież nie ma. Choć nikt z tak myślących nie chce tego udowodnić na własnej skórze. Symptomatyczne.

zaloguj się by móc komentować

rotmeister @Matejek 26 marca 2020 10:13
26 marca 2020 12:33

I co wynika z tych danych?

zaloguj się by móc komentować

rotmeister @Matejek 26 marca 2020 10:15
26 marca 2020 12:38

Rozumiem, że pani doktor sama jest okazem zdrowia, wie że 100% Polaków nie ma żadnych chorób i w odróznieniu od epidemiologów którzy mówią, że nie znamy pełnej natury covid-19, pani doktor już taką wiedzę posiada. I że jak ja pójdę ze złamaną nogą do szpitala, a cała ekipa lekarzy będzie na kwarantannie (choć to "taka sobie grypka", ale lekarze też mają choroby towarzyszące) to pani doktor swoim przywatnym odrzutowcem zawiezie mnie do Arabii Saudysjkiej i tamtejsze chirurgi mi te zlamaną noge podratują?

PS. Czekam na live na Youtube gdzie ktoś na swoim przypadku pokaże jak pluje covidowi 19 w twarz i pokazuje te niepotzrebną podobno "panikę i psychozę".

zaloguj się by móc komentować


rotmeister @Matejek 26 marca 2020 19:31
26 marca 2020 20:00

Buractwo i idioci won.

zaloguj się by móc komentować


rotmeister @Szczodrocha33 26 marca 2020 20:47
26 marca 2020 21:18

Pisać i obrażać to dwie różne rzeczy. Kto tego nie rozumie... A takich z brudnymi rękami tym chętniej się wyrzuca. Więc.. 

zaloguj się by móc komentować

peter15k @rotmeister
30 marca 2020 21:29

Tymczasem krążą niepokojące informację o francuskim znanym profesorze mikrobiologu Didier Raoult. Blokuje się tradycyjne sposoby leczenia a Trump wdraża procedurę  leczenia Raoult z pominięciem różnych swoich misiów. Na dodatek atak idzie od osób związanych z producentami szczepionek. Profesor otrzymuje pogróżki...

https://www.dorzeczy.pl/swiat/134429/koronawirus-gra-skonczona-genialny-profesor-z-marsylii.html

zaloguj się by móc komentować

rotmeister @peter15k 30 marca 2020 21:29
31 marca 2020 10:01

Co niektórzy i tak w to nie uwierzą. "Raoult zwalcza wirusa którego nie ma. Albo jest ale zupełnie nieszkodliwy".  Wszystko to z bezpiecznej odległości i w domu. Bo kto komu zabroni? 

zaloguj się by móc komentować

Ann28 @rotmeister 24 marca 2020 20:58
31 marca 2020 13:55

Moja Mama przepracowała 40 lat na oddziale chorób zakaźnych. Widziała chyba wszystko...

Nie musze dodawać, że sama nigdy nie zachorowała, ani niczego nie "przywlokła" do domu.

Przez grzeczność nie będę cytować tego, co mówi o tym całym świrowirusie i tych wszystkich tzw. "środkach ostrożności".

zaloguj się by móc komentować

rotmeister @Ann28 31 marca 2020 13:55
31 marca 2020 14:24

Proszę się nie krępować. Możliwe że poczytają to rodziny tych którzy mieli mniej szczęścia i zmarły na wirusa którego nie ma. 

zaloguj się by móc komentować

Ann28 @rotmeister 31 marca 2020 14:24
31 marca 2020 14:49

Serio zna pan "rodziny" które zmarły na świrowiusa? To juz jest "alternatywy4" co najmniej...

zaloguj się by móc komentować

rotmeister @Ann28 31 marca 2020 14:49
31 marca 2020 15:01

Proszę przeczytać mój wpis ponownie. Tym razem ze zrozumieniem...

zaloguj się by móc komentować

Ann28 @rotmeister 31 marca 2020 15:01
31 marca 2020 15:07

Zamiast czytać kilka razy pańskie wpisy, wolę słuchac mojej mamy. Jeszcze nigdy źle na tym nie wyszłam.

zaloguj się by móc komentować

rotmeister @Ann28 31 marca 2020 15:07
31 marca 2020 15:13

Powiedział ktoś kogo nie prosiłem o pisanie czegokolwiek na moim blogu. Ułatwię zadanie i mówię won. 

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować